Wiek pacjenta

Optymalny sposób leczenia mężczyzny w wieku pięćdziesięciu paru lat może nie być najbardziej odpowiedni dla kogoś, kto ma powyżej osiemdziesiątki. Jeśli jesteś młodszy, możesz zdecydować się na jedną z minimalnie inwazyjnych terapii, które przynoszą długotrwałe korzy­ści, nawet jeżeli nie dają natychmiastowej ulgi. Z kolei dla osoby star­szej być może natychmiastowe złagodzenie dolegliwości za pomocą al- fa-blokerów lub zabiegu chirurgicznego jest ważniejsze niż długotermi­nowe pożytki. Z drugiej strony jednak, im ktoś starszy, tym gorzej zno­si operacje. Ponadto wolniej powraca potem do pełni sił.

Stan zdrowia

Jeśli masz inne poważne problemy zdrowotne, być może nie jesteś dobrym kandydatem do operacji albo też nie dojdziesz do siebie po niej zbyt szybko. Zabiegu chirurgicznego zwykle nie zaleca się pacjentom, która cierpią na:

  • Zaawansowaną cukrzycę;
  • Marskość wątroby;
  • Ciężkie choroby płuc, nerek lub serca;
  • Poważną chorobę psychiczną.

Niektórzy ludzie nie są dobrymi kandydatami do terapii z użyciem środków farmaceutycznych, ponieważ nie tolerują określonych leków lub całej ich grupy.

Kwestia pro kreacji

Jeśli pragniesz zostać ojcem, unikaj terapii, które mogą powodować bezpłodność. Przezcewkowa resekcja prostaty (TURP), przezcewkowe nacięcie stercza (TUIP) oraz otwarta prostatektomia najczęściej wywo­łują wsteczną ejakulację, polegającą na cofaniu się nasienia do pęcherza zamiast wytrysku z penisa. Problem ten rzadziej powodują takie terapie jak przezcewkowa igłowa ablacja prostaty (TUNA), operacje laserowe oraz zażywanie alfa-blokerów. W przeciwieństwie do zaburzeń erekcji, które mogą być tymczasowe, ejakulacja wsteczna często utrzymuje się trwale.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.