Wstrzyknięcia za pomocą igły

Wykonując samodzielnie zastrzyk, wprowadzamy lek z alprostadilem bezpośrednio do penisa, aby zwiększyć dopływ krwi i wywołać erekcję.

Skutek przychodzi po kilku minutach.

Musisz pamiętać, aby wbijać igłę w bok członka, a nie w jego czubek lub podstawę. Na szczycie penisa znajdują się tętnice, żyły i nerwy, a u podstawy jest cewka moczowa. Jeśli trafisz igłą w któryś z tych re­jonów, nie osiągniesz wzwodu i będziesz musiał poczekać co najmniej 24 godziny, zanim ponownie zaaplikujesz lek. Gdy dojdzie do wstrzyk­nięcia w niewłaściwe miejsce więcej niż raz, skontaktuj się z lekarzem, by uzyskać od niego dokładniejsze instrukcje. W ramach skutków ubocznych może wystąpić krwawienie od zastrzyku, a czasem, choć rzadko, dochodzi do długotrwałej i bolesnej erekcji (priapizmu).

Aby zminimalizować ryzyko przedłużonej erekcji, warto przetesto­wać lek, aby określić właściwą dawkę. Gdy wzwód trwa dłużej niż czte­ry godziny, krew uwięziona w penisie staje się gęsta z powodu braku tle­nu, co może spowodować uszkodzenie prącia. Należy niezwłocznie za­dzwonić do lekarza lub na pogotowie, jeśli erekcja trwa dłużej niż czte­ry godziny. Następnym razem trzeba zmniejszyć dawkę leku, aby skró­cić czas wzwodu. Do innych skutków ubocznych, które również są rzad­kie, zaliczamy tworzenie się guzka (zwłóknienia) w miejscu wstrzyki­wania leku. Zwykle znika on, kiedy przestaniemy robić zastrzyki. Aby uniknąć zwłóknienia, trzeba zmieniać miejsca nakłuć i ograniczać ich liczbę do dwóch lub trzech w tygodniu.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.